O ZIP ZAP

 

ZIP ZAP vznikli někdy kolem března 2000 jeli někdy tak do půlky roku 2002. Natočili jednu desku s názvem ZIP ZAP a před ní 3 singly. Je to skupina zaměřená popově a skládá se ze čtyř mladých lidí - dvou holek a dvou kluků. Bohužel už jejich sláva opadla, protože se každý začal věnovat něčemu jinému a na kapelu nezbýval čas ani chuť, takže vám asi nepřijde moc divné, že je nikde nevidíte, ale jejich duch žije skrz tuto stránku dál ;)


TOMÁŠ VLČEK

Tak o něm jedinym můžu napsat víc než jednu větu. Kamarád/spolužák ze Střední školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha, se mnou momentálně navštěvující 3. ročník. Narodil se 25. 10. 1985 v Praze na Bulovce a v Praze pořád žije. Tolik k biografii :)
V kinematografii má oblíbené filmy např. Danton, Pulp Fiction a Pán prstenů. Z hudby je to Jimi Hendrix a Police. Četba a hlavně historie jsou jeho SILNÁ stránka... Jinak je vážně kvalitně herecky a spisovatelsky nadanej (můžete posoudit ZDE). Má mladší sestru Veroniku (17, rovněž herecky nadaná - že by nová televizní dvojice?) a kokršpaněla Berta.


ÁLA VORLÍČKOVÁ

Tak o tý nevim vůbec nic, jenom to, že pochází ze Štětí, teď by jí mělo být 18, má ráda Guano Apes a chodí/chodila s klukem, který vypadá jako Ježíšek, stačí? S tím slavnym režisérem nemá nic společného, ale je na své jméno hrdá ;)


PETRA LELIKDONOVÁ

O ní vám toho moc neřeknu, akorát to, že pochází ze Staňkova u Domažlic, v ZIP ZAP je nejmladší (teď by jí mělo být 17) a má ráda Ilonu Csákovou a Petra Muka a zezačátku jí dělaly trochu problémy taneční kroky, ale komu by nedělaly, že?


JIRKA MAREK

Tak o tom vim, že je to něco jako kamarád mý kamarádky Diany ze ZIP ZAP REVIVAL, i jemu by mělo být 18, je z Prahy a že dělá něco jako taniny taniny (= tančí) a má rád taneční hudbu (překvapivě). NÁZORY

Cože to ještě v Čechách chybí? Chlapců je úroda, Holki jsou jediný. No ano! Jako první na to přišel ZIP ZAP!!! A kdo je první, zpravidla vyhrává. Právě zvolená rychlost (s českým odstupem od světa) byla zřejmě jedním z hnacích motorů "holčičí" jízdy k Platinové desce. Samozřejmě, nešlo by to bez kouzla osobností a srozumitelných hitovek, ale když je někdo první. Proč v souvislosti s touto PRVNÍ vokální "mixpartou" připomínáme právě Holki? Protože ZIP ZAP má všechny obdobné předpoklady pro to, aby se obdobně rozjel. Má písničky určené pro stejně mladé, ba dětštější publikum, nejsou to umělí panáci (jsou vyzpívaní a vytančení z dětských muzikálů) a hlavně - jsou přesně tím správně okouzlujícím způsobem mladí (ani vy byste jim asi netipovali těch patnáct). Všichni možná tušíte, že šoubyznys prochází zásadní výměnou posluchačských generací. Ta jedna si lítá po vinylových klubech a internetu a desky ji moc nezajímají, ta druhá desky kupuje, ale chce stále nové idoly, pokud možno věkově co nejbližší. Pro ni je tu ZIP ZAP. Jako PRVNÍ.
Promo -- Monitor-EMI

Děti přinášejí dětem komerční pop
ZIP ZAP, jejichž členové se sešli v muzikálu Sněhová královna, jsou dětskou skupinou pro své vrstevníky. Odpovídá tomu i jednoduchá hudba s monotónním rytmem a texty, jež ve své většině jsou adekvátní věku.
ZIP ZAP sice mají image stejnou jako A*Teens, jsou ovšem mladší a také se orientují na školou povinné posluchače. Nabízejí jim lákavý obrázek, že není nutné být dospělý na to, abys byl pop hvězdou. O odvrácené stránce kariéry z pochopitelných důvodů nemluví.
Otázkou ovšem je, zda by hudba nemohla být méně umělá. Písně s vlezlými refrény a nenápaditými aranžmá postavenými na syntezátorech a naprogramovaných bicích velmi připomínají kolovrátkovou produkci tuzemských diskohvězd osmdesátých let. Z desky je cítit rutina, přecházející v machu, protože producenti a autoři hudby Petr Gabaj i Lauterbach s Pešoutem (kdepak doby nové vlny jsou) se soustředí právě na tento typ ultrakomerčních krátkodechých produktů.
Alex Švamberk -- AlbumCity.cz

 

 

INDEX -- NOVINKY -- ALBUM -- SONGY -- FOTKY -- HLASOVÁNÍ -- 
LINKY -- ZIP ZAP REVIVAL -- GUESTBOOK -- KONTAKT